یادبگیریم که چطور پرواز کنیم

خلاصه کتاب قورباغه را قورت بده اثر برایان تریسی

2 264

يكي از كليدهاي داشتن زندگي خوب، كار موفق و داشتن احساس خوب نسبت به خود، اين است كه اين عادت را در خود بپروريد كه كارهاي مهم را شروع كنيد و به انجام برسانيد. آن موقع اين عادت خودش ميشود نوعي قدرت و متوجه ميشويد كه به انجام رساندن كارها برايتان ساده تر است تا به انجام نرساندنشان. برايان تريسي يكي از مشهورترين نويسندگان آمريكا وقتي در اوايل قرن ۲۱ چنين كتابي را نوشت همه خوانندگان كتاب پيشين خود را شگفت زده كرد. او معتقد است كه كليد موفقيت عمل كردن است. او به بيست و يك اصول معتقد است و ميگويد اين اصول باعث ميشود كه نتايج و جلوه كار شما به سرعت و به نحوي قابل پيشبيني بهبود يابند. هر چه اين اصول را سريعتر ياد بگيريد و به كار ببنديد، در كار خود سريعتر پيش ميرويد تضمين ميكنم وقتي ياد بگيريد كه چه طور (قورباغه را بخوريد)، كاري نيست كه نتوانيد بكنيد.

يكي از مسيرهايي كه تريسي پيش روي شما ميگذارد، مديريت زمان است. فكر كردن تنها به آغاز كردن يك كار مهم و به پايان رساندن آن به شما انگيزه ميدهد و كمك ميكند بر وسوسه پشت گوش انداختن فايق آييد. واقعيت اين است كه مقدار زمان الزم براي تكميل اين كار مهم تقريبا همان است كه براي انجام يك كار بي اهميت لازم است. مديريت زمان در واقع مديريت زندگي است، مديريت شخصي است. به واقع تحت كنترل كاري كه بعد ميكنيد و هميشه اختيار دست شماست كه انتخاب كنيد كدام كار را سپس انجام خواهيد داد. اين كه بتوانيد ميان مهم و غيرمهم انتخاب كنيد عامل كليدي موفقيت شما در زندگي و كار است.آدمهاي موثر و فعال خود را عادت ميدهند كه با مهمترين كاري كه پيشرو دارند آغاز كنند. خود را وادار ميكنند قورباغه را بخورند، هر چه كه باشد. نتيجه مهماش اين است كه بسيار گستردهتر از آدمهاي معمولي كار را به انجام ميرسانند و در نتيجه بسيار شادابتر از آدمهاي معمولي اند. روش كار شما نيز بايد همين باشد. رمز خوشبختي، رضايت، موفقيت بزرگ، احساس خوب، قدرت فردي و كارايي اين است كه عادت كنيد هر روز اولين كاري كه انجام ميدهيد خوردن قورباغه خودتان باشد. خوشبختانه ميتوانيد از طريق تمرين اين مهارت را ياد بگيريد و هنگامي كه توانستيد قبل از هر كاري عادت شروع مهمترين كار را در خود به وجود آوريد، موفقيت شما حتمي خواهد بود.

2 نظرات
 1. نیلو میگه

  با اینکه بارها این کتاب رو خوندم ولی باز خوندنش برام خالی از لطف نیست هرچقدر که بیشتر میخونیش چیزهای جدیدتری ازش یاد میگیری
  ممنون رامون

  1. ramontale.com میگه

   درسته نظر من هم با شما یکیه
   ممنونم که برا ما نظرگذاشتید نیلوی عزیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.